background


The Class of 1986

  1. Bates Fund: $102,241
  2. Other Gifts: $3,871
  3. Total Class Gift: $106,112
  4. Overall Participation: 53%
  1. 5 or more consecutive years of giving
  2. Mount David Society-level gifts Learn more
  3. Both of the above
  1. Anonymous (1)
  2. Neil C. Adams '86
  3. James H. Alden '86
  4. Kelli J. Armstrong '86
  5. Kathryn Gundlach Austin '86
  6. Meredith Wood Axon '86
  7. Andrew W. Beardsley '86
  8. Sarah Macrae Beier '86
  9. Cathleen Mullen Bowman '86
  10. John J. Boyle III '86
  11. William J. Burleigh '86
  12. Paul A. Capobianco '86
  13. Laurette Cousineau Carle '86
  14. William A. Carlezon Jr. '86
  15. Sean M. Carlos '86
  16. Karen Wood Cartier '86
  17. Maria Packett Cashdollar '86
  18. Elizabeth A. Clark '86
  19. Thomas B. Colby '86
  20. Leslie Latady Couper '86
  21. Elizabeth Schneider Cushman '86
  22. Frederic E. Dockery '86
  23. Andrew P. Doyle '86, P'12, P'14, P'17
  24. Julie Gleason Doyle '86, P'12, P'14, P'17
  25. Margaret Simmonds Duff '86
  26. Thomas L. Duff Jr. '86
  27. Kerry Crehan Dunnell '86
  28. John Fiske III '86
  29. Christopher J. Flanagan '86
  30. Kristine Falvey Freeman '86, P'16
  31. Barry H. French '86
  32. Heidi J. Galpern '86
  33. Patti Slovenski Gannon '86
  34. Kristen Carlson Garnett '86
  35. Tracey Misins Geary '86
  36. Maria McCann Ghazal '86
  37. Patricia A. Giblin '86
  38. Julie Derry Glauninger '86
  39. Michael A. Goldberg '86
  40. Andrew T. Gorayeb '86
  41. Dean A. Gouveia '86
  42. Melanie Clawson Gouveia '86
  43. Jonathan S. Green '86
  44. Andrew R. Griggs '86
  45. Donna Allen Grout '86
  46. Melissa Hambly-Larios '86
  47. Silvia Milkovits Harper '86
  48. John N. Harris Jr. '86
  49. Susan Chick Hiser '86
  50. Bradford Hobbs '86
  51. Eric J. Hoffer '86
  52. Elaine Coombs Holmes '86
  53. Garry R. Holmes '86
  54. Jennifer Rybeck Houde '86
  55. John P. Howard '86
  56. Andrew S. Ichimura '86
  57. Jeffrey S. Jeter '86
  58. Lisa-Marie Charland Johnson '86
  59. Karen Drugge Kemble '86
  60. David I. Kennedy '86
  61. Mary C. Kiley '86
  62. Barry G. Lamb '86
  63. James R. Lapan '86
  64. Michael D. Lawless '86
  65. Althea Latady Lindell '86
  66. R. Kenneth Lindell Jr. '86
  67. Russell L. London '86
  68. Timothy J. Longacre '86
  69. Elizabeth Ballek Lonnegren '86
  70. Daniel B. Ludden '86
  71. John J. MacFarlane '86
  72. John D. Mackin '86
  73. Fiona O. Mactaggart '86
  74. Daniel F. Mahoney III '86
  75. James E. Martel '86
  76. Wendy Wood Meaden '86
  77. Jamie P. Merisotis '86
  78. Alice T. Miller '86
  79. Jeffrey E. Miller '86
  80. Carol Bagshaw Murphy '86
  81. Kathleen Murphy '86
  82. Eve Meltzer Murray '86
  83. Jennifer Nelson '86
  84. Timothy F. Nelson '86
  85. Tracy Zordan Nudo '86
  86. Todd D. O'Brien '86
  87. James C. Oates '86
  88. Jennifer Goodwin Oates '86
  89. Beth Landry Ostaszewski '86
  90. Ashley A. Parker-Snider '86
  91. C. John Peckham '86, P'14
  92. Robert E. Peretti '86
  93. Barbara A. Peskin '86
  94. Erica Seifert Plunkett '86
  95. Christopher J. Poulin '86
  96. Rachel Woodruff Power '86
  97. Marjorie A. Raskin '86
  98. Charles A. Richardson Jr. '86
  99. Heather Larlee Ries '86
  100. Hagar L. Riley '86
  101. Ann M. Rittenburg '86
  102. Anne D. Robertson '86
  103. Benjamin E. Robinson III '86
  104. Eric M. Romanoff '86
  105. Susan Megroz Rosenzweig '86
  106. Richard E. Russell '86
  107. Diane Meahl Ryan '86
  108. Jennifer Moore Rynne '86
  109. Edwin M. Schiele '86
  110. Lisa Marshall S. Schwiebert '86
  111. Peter Senghas '86
  112. Jane Spadorcia Shea '86
  113. Joseph P. Shea '86
  114. Michael F. Shea '86
  115. Steven A. Silverman '86
  116. Sally A. Slovenski '86
  117. Robert L. Spellman '86
  118. Susan Pollard Spellman '86
  119. Lori Y. St. Cyr '86
  120. Scott E. Steinberg '86
  121. Joanna W. Stevens '86
  122. John A. Stewart '86
  123. Catherine Lathrop Strahan '86
  124. Douglas L. Strout '86
  125. Oliver S. Sughrue III '86
  126. James J. Tarbox '86
  127. Jean Gudaitis Tarricone '86
  128. Charlotte Koudijs Taverna '86, P'17
  129. Pamela Guay Terhune '86
  130. Julie Wilkinson Thomas '86
  131. Wesley J. Toner '86
  132. Shari Weitzen Wainshal '86, P'16
  133. William J. Walsh Jr. '86
  134. Robert C. Watson '86
  135. John L. Weiner '86
  136. Christopher L. White '86
  137. Elaine Bailey White '86
  138. Julia M. Wiellette '86
  139. Sharon Williams '86
  140. Michael J. Wilson '86
  141. Kenneth D. Woodard '86
  142. Peter J. Wyman '86