background


The Class of 1988

  1. Bates Fund: $92,707
  2. Other Gifts: $50,502
  3. Total Class Gift: $143,209
  4. Overall Participation: 56%
  1. 5 or more consecutive years of giving
  2. Mount David Society-level gifts Learn more
  3. Both of the above
  1. Anonymous (3)
  2. Suzanne FitzGerald Aysseh '88
  3. Alan Babigian '88
  4. Lynn Dolberg Barendsen '88
  5. Kristi L. Bates '88
  6. Graham W. Benton '88
  7. Paul G. Billings '88
  8. Lisa V. Blake '88
  9. Eric A. Braitmayer '88
  10. Timothy J. Bresnahan '88
  11. Catherine Briggs Briggs-Hale '88
  12. Christopher R. Briggs-Hale '88
  13. Elissa M. Brooks '88
  14. Sally A. Bryant '88
  15. Arthur N. Bull '88
  16. Robert M. Butler '88
  17. Tracy Camenisch-Smith '88
  18. Kirk D. Cameron '88
  19. Ruth Garretson Cameron '88
  20. Elizabeth Sheehan Camire '88
  21. Michael P. Cashman '88
  22. Susan D. Chalifoux '88
  23. Allicia M. Clark '88
  24. David W. Concepcion '88
  25. Andrew J. Conn '88
  26. Sharon Morin Conn '88
  27. Lee A. Corkhill '88
  28. Stephanie E. Corrette-Bennett '88
  29. Adrienne Terry D'Olimpio '88
  30. Douglas P. D'Olimpio '88
  31. Maureen A. Davis '88
  32. Jeffrey A. Day '88
  33. Rosemary A. DeGange '88
  34. Christopher R. Del Col '88
  35. Astrid D. Delfino-Bernard '88
  36. Mark D. Desjardins '88
  37. Susan Luther Dewey '88
  38. William R. Dewey IV '88
  39. Bradford B. Easterbrook '88
  40. Joan A. Edwards '88
  41. Margret B. Einarson '88
  42. Robert J. Epstein '88
  43. Rebecca Stevens Fasciano '88
  44. Morton L. Fearey II '88
  45. Sharon Farrington Fearey '88
  46. Steven E. Feder '88
  47. Mark J. Ferrence '88
  48. Howard A. Fine '88
  49. Dawnmarie Fitzgerald '88
  50. Eric J. Freeman '88
  51. Thom H. Freeman Jr. '88
  52. Rufus S. Frost IV '88, P'17
  53. Laura K. Gagnon '88, P'14
  54. Barbara L. Ginley '88
  55. Marc G. Glass '88
  56. Debra Butler Glidden '88
  57. Michael H. Godin '88
  58. Davida Zelinsky Goldman '88
  59. Elizabeth Fisher Goldsmith '88
  60. Susan Otto Goodell '88
  61. Tracy R. Goodridge '88
  62. Robert V. Greene '88
  63. Christina Hummel Grenier '88
  64. Paul C. Grove '88
  65. Jane Gorham Gurzenda '88
  66. Melissa A. Hackel '88
  67. M. Martha Hall '88
  68. Matthew S. Hall '88
  69. Susan Hopkins '88
  70. Trevor T. Hoyt '88
  71. Paul H. Hughes III '88
  72. James W. Huleatt '88
  73. Alan G. Issokson '88
  74. Daniel D. Jacoby '88
  75. Jennifer Boucher Jameson '88
  76. Jonathan F. Jameson '88
  77. Katherine Hershey Jameson '88
  78. Jennifer J. Johnson '88
  79. Laurie King Johnson '88
  80. Lorraine E. Jones '88
  81. Joan Bering Kennedy '88
  82. Jane Davis Kern '88
  83. John A. King '88
  84. J. Steven Kingston '88
  85. Beth D. Kirkpatrick '88
  86. Elizabeth Harding Knowlton '88
  87. Mark M. Koyama '88, P'16
  88. John R. Lamontagne '88
  89. Norma Jean Stetson Larrivee '88
  90. R. David Larrivee '88
  91. Heather Cook Leeds '88
  92. Charles G. Leinbach '88
  93. Robin V. Leventhal '88
  94. Steven M. Lewis '88
  95. Sarah Ross Maguffee '88
  96. Benjamin H. Malcolm '88
  97. Courtnay M. Malcolm '88
  98. Andrew W. Mallio '88
  99. Amy Baker Mandragouras '88
  100. Kathleen A. Manley '88
  101. Daniel Maranci '88
  102. James A. McAllister '88
  103. M. Sidney McLean McNab '88
  104. Kearstin Anderson McNamara '88
  105. Patrick B. McNamara '88
  106. Shawn P. McNamara '88
  107. Gregory D. Miller '88
  108. Joe Miller II '88
  109. Flynn C. Monks '88
  110. Pamela Oest Morin '88
  111. Leslie J. Morison '88
  112. John P. Murchison III '88
  113. Paul D. Murphy '88
  114. Elizabeth Leavitt Nemirovsky '88
  115. Sean D. Nolan '88
  116. Alejandro Palacios '88
  117. Caitlin Dyk Palacios '88
  118. Susan E. Pappalardo '88
  119. Diane B. Pascal '88
  120. Carol M. Peachey '88
  121. Craig K. Pepin '88
  122. Kristin S. Perry '88
  123. Ruth A. Persson '88
  124. Peter G. Pierce Jr. '88
  125. Walter H. Platt '88
  126. Lori Jablonski Podgurski '88
  127. Jennifer L. Guckel Porter '88, P'15
  128. Jill E. Pralle '88
  129. Craig R. Prentiss '88
  130. Edward S. Quill Jr. '88
  131. Kimberly F. Radziewicz '88
  132. Edwin P. Rambusch '88
  133. Elise Chowdhry Reagan '88
  134. Yvonne Restani '88
  135. Christina Kotronis Reulbach '88
  136. Jane Sumner Richardson '88
  137. Laura Smith Richardson '88
  138. Richard P. Ridinger '88
  139. Christopher P. Riff '88
  140. Steven F. Robins '88
  141. Michelle Youmans Rocamora '88
  142. Lisa A. Romeo '88
  143. Mitchell N. Rosen '88
  144. William L. Ross '88
  145. John D. Rossi '88
  146. Edward L. Rossiter III '88
  147. Allison Trowbridge Rowe '88
  148. Kristen Purdy Russett '88
  149. Robert C. Sachs '88
  150. Eric A. Scharrer '88
  151. Richard F. Schiffmann Jr. '88
  152. Ronald W. Schneider Jr. '88
  153. Jeremy M. Sclar '88
  154. Darius Shahinfar '88
  155. Steven M. Shalit '88
  156. Brian D. Shea '88
  157. Ann Harrington Shilling '88
  158. Geoffrey B. Shilling '88
  159. Katharine Swaney Slowe '88
  160. Eileen A. Somerville '88
  161. Jennifer Stevens Spatz '88
  162. William L. Spound '88
  163. Catherine V. Squires '88
  164. Sara Steinert-Borella '88
  165. Anna Gailitis Strout '88
  166. Barbara Leahey Sullivan '88
  167. Julie L. Sutherland-Platt '88
  168. John S. Swartley '88
  169. John A. Tabb '88
  170. Nancy McAllister Tabb '88
  171. David J. Tavilla '88
  172. Douglas J. Taylor '88
  173. Jonathan H. Terhune '88
  174. Hale W. Thurston '88
  175. Patrick M. Tiernan '88
  176. Kirk J. Upton '88
  177. Linnea Hensley Van Hercke '88
  178. Anne M. van Heuven '88
  179. Kathleen Gavin van Zyl '88
  180. R. Joseph Wadsworth III '88
  181. Kristina Wesslen Weiner '88
  182. Leonard J. Weisberg '88
  183. Nicholas M. Wharton '88
  184. Rebecca J. Woodward '88
  185. David W. Young '88
  186. Laura Young Connelly '88
  187. Edmund Zuis '88