background


The Class of 1999

  1. Bates Fund: $43,570
  2. Other Gifts: $14,100
  3. Total Class Gift: $57,670
  4. Overall Participation: 33%
  1. 5 or more consecutive years of giving
  2. Mount David Society-level gifts Learn more
  3. Both of the above
  1. Anonymous (2)
  2. Julie A. Abrams '99
  3. Brianna Adams '99
  4. Christopher G. AhnAllen '99
  5. Rebecca Gasior Altman '99
  6. Benjamin S. Anderson '99
  7. Brian J. Anton '99
  8. Arin A. Arbus '99
  9. Jamie Ascenzo Trickett '99
  10. Laura Shearer Balter '99
  11. Sean Bilsborrow '99
  12. Jennifer Lemkin Bouchard '99
  13. Damon B. Bowe '99
  14. Erika S. Bristol '99
  15. Elizabeth Levin Campbell '99
  16. Kimberly Ruff-Wilbert Cantor '99
  17. Alexandra A. Cherubini '99
  18. Ian A. Cleary '99
  19. Christopher R. Colapietro '99
  20. Peter B. Coleman '99
  21. Deborah Brown Comer '99
  22. Christopher B. Connard '99
  23. Amanda Lackey Cote '99
  24. Piyapriya de Silva '99
  25. Nicholas F. Dealy '99
  26. Abbey E. DeRocker '99
  27. Kari Jorgensen Diener '99
  28. Marian E. Drake '99
  29. Addie Fletcher Dublin '99
  30. Elena Atanassova Duggar '99
  31. Aaron D. Esker '99
  32. A'Llyn Ettien '99
  33. Alexandra H. Feris '99
  34. Abigail L. Fierman '99
  35. Sean T. Findlen '99
  36. E. Dempsey Collins Fitton '99
  37. Molly Sweep Fouts '99
  38. Hanna Bengtsson Franzblau '99
  39. Elizabeth J. Frissora '99
  40. Chad S. Garrett '99
  41. Scott A. Golin '99
  42. Joan Bacon Grasser '99
  43. Benjamin F. Guardenier '99
  44. Seth D. Guthartz '99
  45. Jonathan W. Hagelstein '99
  46. Aaron E. Hagge-Greenberg '99
  47. Andrew A. Hall '99
  48. Nathan D. Harvey '99
  49. K. LeMoyne B. Harwell '99
  50. Natalie C. Herald '99
  51. Elizabeth McKnight Hickey '99
  52. Tayven R. Hike '99
  53. Sarah Walker Hodges '99
  54. Adam J. Hoffman '99
  55. Meghan Dougherty Hoffman '99
  56. Lindsay A. Homer '99
  57. Mark L. Jensen '99
  58. Beth L. Kalinowski '99
  59. Elizabeth C. Kay '99
  60. Jason A. Kim '99
  61. Stephen A. Kirsche Jr. '99
  62. Kenneth A. Kokoszka '99
  63. Douglas J. Krause '99
  64. Brian S. Kuser '99
  65. Christopher B. Lanoue '99
  66. Elizabeth Pancoast Lanoue '99
  67. Lien H. Le '99
  68. Rosemary C. Lenehan '99
  69. Ralph W. Livermore '99
  70. Bryan W. Loveland '99
  71. Julie M. Lundman '99
  72. Susan MacBride Lynch '99
  73. Elizabeth Feldman Manasse '99
  74. Megan Dyer Maxwell '99
  75. Scott C. McAuliffe '99
  76. Megan Casey McGrath '99
  77. Amy M. McInnis '99
  78. Molly K. McMahon '99
  79. Sarah H. Mongan '99
  80. Gina D'Allesantro Montano '99
  81. Emily G. Morningstar '99
  82. Christina Favretto Morris '99
  83. Katherine Osborne Munno '99
  84. Jessica Kremen-Kotlen Musiak '99
  85. John D. Nesbitt '99
  86. Stefan J. Palmer Jr. '99
  87. Laura McIninch Paryl '99
  88. Scott D. Pollard '99
  89. Daniel C. Poteet '99
  90. Peter J. Putignano '99
  91. Noah C. Rabinowitz '99
  92. Elizabeth R. Reluga '99
  93. Andrew M. Reynolds '99
  94. Joshua A. Rosenblum '99
  95. Andrew F. Ross '99
  96. Maeve M. Ryan '99
  97. Eric S. Sanders '99
  98. Michael J. Schlechter '99
  99. Sarah Picard Schlechter '99
  100. Stephen S. Scibelli '99
  101. Aaron P. Seubert '99
  102. Joanna Stavropoulos Shumway '99
  103. Rebecca E. Skolnik '99
  104. Daniel M. Spurling '99
  105. Gregory P. Sundik '99
  106. Laura C. Sundstrom '99
  107. Rebecca A. Swearingen '99
  108. Julintip P. Thirasilpa '99
  109. Erik S. Thomson '99
  110. Garth A. Timoll '99
  111. Anna Westberg Tonry '99
  112. Eric P. Trickett '99
  113. Colin M. Troha '99
  114. Jennifer A. Turner '99
  115. Matthew F. Velluto '99
  116. Erin Carr Vincent '99
  117. Melissa S. Vining '99
  118. Jennifer Reynolds Weiner '99
  119. David W. Weir '99
  120. Jessica Oas Welch '99
  121. Autumn Crouchley Williams '99
  122. Mark L. Williams '99
  123. Clifford C. Wilson '99
  124. Travis G. Woodward '99
  125. Adnan Yousuf '99
  126. Jessica R. Zaklad '99