background

The Class of 1974

  1. Bates Fund: $79,858
  2. Other Gifts: $193,560
  3. Total Class Gift: $273,418
  4. Overall Participation: 68%
  1. 5 or more consecutive years of giving
  2. Mount David Society-level gifts Learn more
  3. Both of the above
  1. Anonymous (1)
  2. Cindy Holmes Andrews '74, P'09, P'12
  3. Cynthia A. Astolfi '74
  4. Philip H. Averill '74
  5. Kathleen Shorey Avery '74, P'02
  6. Dan P. Barrett '74, P'05
  7. Lindsay Bates '74
  8. Nancy M. Belcher-Smit '74
  9. Marie Francello Bing '74
  10. Carolyn L. Brady '74
  11. William T. Bresnahan '74
  12. Ronald A. Brickett '74
  13. Jan Neugebauer Brown '74
  14. Ronald E. Brown '74
  15. Dawne desRosiers Buckley '74, P'07
  16. Deborah Wood Burns '74
  17. Cynthia J. Byrkit '74
  18. Gilbert L. Christopher Jr. '74
  19. Peter B. Connolly '74
  20. Sally Coole Connolly '74
  21. David M. Cornwell '74
  22. Daniel A. Coughlin '74
  23. Mark D. Crowley '74
  24. Karen Lord Cunningham '74
  25. William A. Cunningham '74
  26. Ann B. Donaghy '74
  27. Elizabeth J. Dougherty '74
  28. Wayne R. Douglas '74
  29. Stephen M. Drugan '74
  30. Janet Gross Dzubow '74
  31. John M. Egan Jr. '74
  32. Cynthia Mildram Foster '74
  33. Diane Neely Fredrick '74
  34. Deborah W. Fulham-Winston '74
  35. Stephen D. Gates '74
  36. James P. Gilligan '74
  37. Daniel T. Glenney '74
  38. Stephen H. Goetz '74, P'00
  39. Alberto Goetzl '74
  40. Maryellen Flaherty Goodlatte '74
  41. Robert W. Goodlatte '74
  42. Warren G. Graham '74
  43. Charles M. Grosvenor Jr. '74
  44. Alice Fogg Grover '74
  45. Steven J. Gruz '74
  46. S. Christopher Ham-Ellis '74
  47. Lark Hammond '74
  48. Susan A. Harrington '74
  49. Karen A. Harris '74, P'07
  50. Joan Faella Haskell '74
  51. Susan J. Hawkes-Teeter '74
  52. Jacqueline L. Henrion '74
  53. Carolyn Sauer Hoefer '74
  54. Ellen Brown Hollis '74
  55. Peter W. Hollis '74
  56. William P. Holm '74
  57. Craig S. Hotchkiss '74
  58. J. Samuel Huey '74
  59. Thomas M. Hurst '74
  60. Diane Basque Hyland '74
  61. Frank J. Hyland '74
  62. Gary W. Jacubouis '74
  63. Chester J. Janiga Jr. '74
  64. Cleo Padis Katsoris '74, P'99
  65. Margaret G. Kern '74
  66. Robert A. Keyes Jr. '74
  67. Barbara A. King '74
  68. Stephen A. Kirsche Sr. '74, P'99
  69. John M. Krampitz '74
  70. Katherine Psalidas Lamson '74, P'03
  71. Stephen R. Lamson '74, P'03
  72. Martha Larrabee LaRiviere '74, P'07
  73. Wayne LaRiviere '74, P'07
  74. Robert F. Lastowski '74
  75. Rodger A. Lawton '74
  76. Elizabeth A. Lemerise '74
  77. Barbara Amols Lewis '74
  78. Courtland G. Lewis '74
  79. Barbara McKusick Liscord '74, P'11
  80. Paul S. Liscord III '74, P'11
  81. Thomas M. Losordo '74
  82. Jonathan B. Lowenberg '74
  83. Steven P. Mathes '74
  84. Barbara Zaccaro Mathewson '74
  85. Robert E. Mathewson '74
  86. Donald W. McDade '74
  87. Lorraine Mulford McMahon '74
  88. Janet Tucker McManus '74
  89. Paul S. Mikkelsen '74
  90. Cynthia Davidson Mills '74, P'01
  91. William E. Moriarty Jr. '74
  92. David O. Nelson '74, P'07
  93. Elaine N. Newsham '74
  94. Margaret Cleary O'Connor '74
  95. Norman B. Olsen '74
  96. Maryann DeSomma Ott '74
  97. Neal L. Ouellett '74
  98. Priscilla Lord Perkins '74
  99. Heywood M. Petry '74, P'07
  100. Janeane Young Pike '74
  101. Linda Warrington Porter '74, P'99
  102. Jane B. Quandt '74
  103. Edward J. Quinlan III '74, P'07
  104. Heidi Harms Remy '74
  105. Julia Holmes Reuter '74, P'08
  106. Cindy Alemian Rice-Andrea '74
  107. Celine Ward Rolerson '74
  108. Charles S. Rose '74
  109. Carol L. Rosseland '74
  110. R. John Ryan Jr. '74
  111. Janne Jensen Sahady '74, P'04
  112. Judith Bickford Sassorossi '74
  113. Lindsay B. Schuyler '74
  114. Edward C. Shalagan '74
  115. Dale M. Shaw '74
  116. Patricia A. Shea '74
  117. Rosemarie King Smith '74
  118. Robert E. Sollmann Jr. '74, P'13
  119. Carol Prochazka Spencer '74
  120. Brian J. Staskawicz '74, P'06
  121. Linda E. Streeter '74
  122. Susan Keene Swope '74, P'07
  123. Nancy S. Taylor '74
  124. John R. Toelken '74
  125. Victor J. Tolis '74, P'05
  126. John G. Troy Jr. '74
  127. Patricia McKay Verbeeck '74
  128. Norton I. Virgien III '74
  129. Dirk B. Visser '74, P'17
  130. Daniel C. Walsh '74
  131. Barbara Welch '74
  132. Joel F. West '74
  133. Harold W. Wheeler '74, P'01
  134. Bruce W. Wicks '74, P'04, P'08
  135. Victoria Aghababian Wicks '74, P'04, P'08
  136. James D. Wickwire Jr. '74
  137. David E. Wilcox '74, P'03, P'09
  138. Glenda J. Winn '74
  139. Deborah Radding Zawalich '74
  140. Mary Nole Zecchino '74