background

The Class of 1989

  1. Bates Fund: $233,589
  2. Other Gifts: $2,279,589
  3. Total Class Gift: $2,513,178
  4. Overall Participation: 45%
  1. 5 or more consecutive years of giving
  2. Mount David Society-level gifts Learn more
  3. Both of the above
  1. Anonymous (2)
  2. Elizabeth Breed Allen '89
  3. Clara Zone Avalos '89
  4. Patrick J. Bagley '89
  5. Christine K. Bahn '89
  6. Juliet Chase Bailey '89
  7. Anne Baldwin Beckmann '89
  8. Christopher J. Barclay '89
  9. David G. Barr '89
  10. Jane Goodell Bartholomew '89
  11. Carolyn S. Bassett '89
  12. Krisna M. Basu '89
  13. Wendy Mahannah Bawabe '89
  14. Willard C. Beckmann '89
  15. Michelle Quagge Bennett '89
  16. Anne Griffin Bike '89
  17. Kathleen Duffy Birkeland '89
  18. Stephen M. Birmingham '89
  19. Keith A. Blanchard '89
  20. Peter T. Blanchard '89
  21. Philip J. Bonasia Jr. '89
  22. Matthew J. Borger '89
  23. Kim Y. Brandon-Bazile '89
  24. Frank P. Brandt III '89
  25. Winfield S. Brown IV '89
  26. Emily S. Buchanan '89
  27. Courtney Hobbs Burnes '89
  28. Linda Jones Burns '89
  29. Kristina Pray Busenitz '89
  30. Michael J. Byerly '89
  31. Andrea L. Cheney '89
  32. Maria Joseph Chigas '89
  33. David M. Cogliano '89
  34. Bruce A. Colthup '89
  35. James M. Contis '89
  36. Jeffrey J. Cook '89
  37. Deborah Schiavi Cote '89
  38. Darrell W. Crate '89
  39. Peter C. Creaser '89
  40. Mark A. Cromett '89
  41. Krista Bourquein Cromwell '89
  42. Alan R. Damarjian '89
  43. Andrea Fasciano Dardis '89
  44. Kerry E. DeJesus '89
  45. Nora V. Demleitner '89
  46. Andrea Magnuson Denny '89
  47. Eric H. Denny '89
  48. Tracy E. Donahue '89
  49. Scott P. Dondero '89
  50. Elizabeth A. Donoff '89
  51. Timothy J. Donovan '89
  52. Kelley P. Doran '89
  53. Donna Waterman Douglass '89
  54. Matthew J. Dowling '89
  55. Robert D. Dowling '89
  56. Timothy L. Drane '89
  57. Ann G. Duggan '89
  58. Michelle E. Dunham '89
  59. Sally J. Ehrenfried '89
  60. Jeffrey M. Ellinport '89
  61. Diane Ellis-Edwards '89
  62. Michael E. Farhm '89
  63. Susan Mankowitz Fink '89
  64. Elizabeth Bower Foley '89
  65. Jonathan B. Frank '89
  66. Tena Fishman Frank '89
  67. Amy Freeman Winslow '89
  68. Ann Frenning Kossuth '89
  69. Wendy Harris Garber '89
  70. Paul J. Gastonguay '89
  71. Craig I. Geikie '89
  72. Cynthia Gerstl-Pepin '89
  73. Jennifer E. Gibbons '89
  74. Carol Ann Yanchuk Gilbert '89
  75. Darwin L. Gillett V '89
  76. Anne L. Golden '89
  77. Deirdre Mills Goldenbogen '89
  78. Pamela K. Gonzalez '89
  79. Andrew J. Gooding '89
  80. Grace Tallman Gooding '89
  81. Wendy S. Graham '89
  82. Anthony V. Grima '89
  83. William D. Hamblen '89
  84. Lisa Drottar Hannigan '89
  85. Charles G. Hanson '89
  86. Laurel L. Hemmer '89
  87. Andrew H. Henderson '89
  88. Susan M. Hendrickson '89
  89. Heidi A. Hertler '89
  90. Paula Stick Horowitz '89
  91. Lynn Clifford Howe '89
  92. Susan E. Hunt '89
  93. Amy Knott Job '89
  94. Linda M. Johnson '89
  95. Sandra E. Kapsalis '89
  96. Elizabeth D. Katz '89
  97. Caroline Deminski Keenan '89
  98. Bruce Y. Kozuma '89
  99. Joshua D. Krell '89
  100. Patricia M. Kugeman HC'54, P'89
  101. Thomas M. Kugeman III '89
  102. David W. LaBelle '89
  103. Nancy Smith LaBelle '89
  104. Keith R. Lamirande '89
  105. Prescott T. Littlefield '89
  106. Timothy J. Mahoney '89
  107. Rachel Langlais Maier '89
  108. Mark D. Mandel '89
  109. Julia Young Mann '89
  110. David F. Marran '89
  111. Wendy Genga Marran '89
  112. Martha Graves Marriott '89
  113. Gregory W. Meahl '89
  114. Anne K. Millham '89
  115. Anne L. Mollerus '89
  116. David F. Morris '89
  117. Peter F. Muise '89
  118. K. Todd Murphy '89
  119. Orla C. O'Callaghan '89
  120. Tracey Matsuba Owen '89
  121. Ian Pietro J. Pallini '89
  122. Christian P. Perkins '89
  123. James F. Pickette '89
  124. Beth A. Pilch '89
  125. Helen A. Previdi '89
  126. Albert E. Price '89
  127. Kathleen Scahill Price '89
  128. Heather L. Putnam '89
  129. Kristin E. Reynolds '89
  130. Catherine Burke Rowe '89
  131. Christine Behr Sarrazin '89
  132. Matthew B. Schecter '89
  133. Jared R. Schott '89
  134. Katherine Urner Schott '89
  135. Kerry O'Leary Sclar '89
  136. Joanne N. Seavey-Hultquist '89
  137. Joan Steers Siminitus '89
  138. Jane B. Simpson '89
  139. Michael J. Sisk '89
  140. Karen A. Stevens '89
  141. Foster A. Stewart Jr. '89
  142. O. Susan Stich '89
  143. Nicholas J. Tangney III '89
  144. Elizabeth L. Tener '89
  145. Mark D. Thompson '89
  146. Ruth Thompson Mann '89
  147. Katherine Carpenter Tokarewich '89
  148. Richard M. Travis '89
  149. Cadence J. Turner-Garvin '89
  150. Louis N. Usich III '89
  151. Lauren M. Walsh '89
  152. Keith W. Wight '89
  153. Allison Davis Williams '89
  154. Joyce Walen Witham '89
  155. Susan Richards Wong '89
  156. Rebecca Flynn Woods '89
  157. Christopher A. Wright '89
  158. Jack Yang '89
  159. Scott A. Young '89