background

The Class of 1999

  1. Bates Fund: $47,933
  2. Other Gifts: $84,635
  3. Total Class Gift: $132,568
  4. Overall Participation: 32%
  1. 5 or more consecutive years of giving
  2. Mount David Society-level gifts Learn more
  3. Both of the above
  1. Anonymous (2)
  2. Andrew E. Adams '99
  3. Brianna Adams '99
  4. Christopher G. AhnAllen '99
  5. Rebecca Gasior Altman '99
  6. Benjamin S. Anderson '99
  7. Brian J. Anton '99
  8. Melanie Armstrong '99
  9. Jamie Ascenzo Trickett '99
  10. Laura Shearer Balter '99
  11. Kelsey MacMillan Banfield '99
  12. Andrew S. Blake '99
  13. Jennifer Lemkin Bouchard '99
  14. Damon B. Bowe '99
  15. Erika S. Bristol '99
  16. Andrew E. Brownlee '99
  17. Elizabeth Wilson Butler '99
  18. Elizabeth Levin Campbell '99
  19. Kimberly Ruff-Wilbert Cantor '99
  20. Ian A. Cleary '99
  21. Adam N. Cohen '99
  22. Christopher R. Colapietro '99
  23. Peter B. Coleman '99
  24. Deborah Brown Comer '99
  25. Christopher B. Connard '99
  26. Amanda Lackey Cote '99
  27. Kam Clark Davies '99
  28. Piyapriya de Silva '99
  29. Nicholas F. Dealy '99
  30. Abbey E. DeRocker '99
  31. Kari Jorgensen Diener '99
  32. Addie Fletcher Dublin '99
  33. Elena Atanassova Duggar '99
  34. Mary E. Ellsworth '99
  35. A'Llyn Ettien '99
  36. Abigail L. Fierman '99
  37. Sean T. Findlen '99
  38. E. Dempsey Collins Fitton '99
  39. Molly Sweep Fouts '99
  40. Hanna Bengtsson Franzblau '99
  41. Elizabeth J. Frissora '99
  42. Chad S. Garrett '99
  43. Molly Brownwood Gerster '99
  44. Scott A. Golin '99
  45. Jack C. Gomes '99
  46. Laura Regan Gomes '99
  47. Seth D. Guthartz '99
  48. Jonathan W. Hagelstein '99
  49. Aaron E. Hagge-Greenberg '99
  50. Nathan D. Harvey '99
  51. K. LeMoyne B. Harwell '99
  52. Natalie C. Herald '99
  53. Elizabeth McKnight Hickey '99
  54. Rebecca Gordon Hickey '99
  55. Tayven R. Hike '99
  56. Sarah Walker Hodges '99
  57. Adam J. Hoffman '99
  58. Meghan Dougherty Hoffman '99
  59. Stephen A. Kirsche Jr. '99
  60. Kenneth A. Kokoszka '99
  61. Douglas J. Krause '99
  62. Brian S. Kuser '99
  63. Christopher B. Lanoue '99
  64. Elizabeth Pancoast Lanoue '99
  65. Lien H. Le '99
  66. Rosemary C. Lenehan '99
  67. Suzanne Camou Linkroum '99
  68. William H. Linkroum IV '99
  69. Ralph W. Livermore '99
  70. Bryan W. Loveland '99
  71. Julie M. Lundman '99
  72. Susan MacBride Lynch '99
  73. Elizabeth Feldman Manasse '99
  74. Scott C. McAuliffe '99
  75. Megan Casey McGrath '99
  76. Amy M. McInnis '99
  77. Sarah H. Mongan '99
  78. Gina D'Allesantro Montano '99
  79. Emily G. Morningstar '99
  80. Alana Watkins Morris '99
  81. Christina Favretto Morris '99
  82. Katherine Osborne Munno '99
  83. Jessica Kremen-Kotlen Musiak '99
  84. Elizabeth Sandman Norian '99
  85. Nancy Buckley O'Connor '99
  86. Stefan J. Palmer Jr. '99
  87. Laura McIninch Paryl '99
  88. Scott D. Pollard '99
  89. Daniel C. Poteet '99
  90. Gregory T. Powers '99
  91. Peter J. Putignano '99
  92. Noah C. Rabinowitz '99
  93. Priscilla Henry Renda '99
  94. Andrew M. Reynolds '99
  95. Christopher L. Rhodes '99
  96. Joshua A. Rosenblum '99
  97. Tracy F. Rubovits '99
  98. Maeve M. Ryan '99
  99. Michael J. Schlechter '99
  100. Sarah Picard Schlechter '99
  101. Joanna Stavropoulos Shumway '99
  102. Emily A. Sigall '99
  103. Gregory P. Sundik '99
  104. Laura C. Sundstrom '99
  105. Rebecca A. Swearingen '99
  106. Julintip P. Thirasilpa '99
  107. Erik S. Thomson '99
  108. Garth A. Timoll '99
  109. Eric P. Trickett '99
  110. Colin M. Troha '99
  111. Jennifer A. Turner '99
  112. Emily Carleton Vaughan '99
  113. Matthew F. Velluto '99
  114. Erin Carr Vincent '99
  115. Melissa S. Vining '99
  116. Rachel A. Walls '99
  117. Jennifer Reynolds Weiner '99
  118. David W. Weir '99
  119. Clifford C. Wilson '99
  120. Travis G. Woodward '99
  121. Adnan Yousuf '99
  122. Jessica R. Zaklad '99
  123. Jennifer Allard Zilinski '99