The Class of 1997

  1. Bates Fund: $52,497
  2. Other Gifts: $580,459
  3. Total Class Gift: $632,956
  4. Overall Participation: 40%
  1. Garnet Circle - 5 or more consecutive years of giving
  2. Mount David Society-level gifts Learn more
  3. Both of the above
  1. Anonymous (13)
  2. Stuart B. Abelson '97
  3. Yona Segal Abrams '97
  4. Ilse E. Abusamra '97
  5. Lawrence L. Ackerman '97
  6. Andrew J. Aspen '97
  7. Kathleen Leonard Babington '97
  8. Jeffrey R. Barricelli '97
  9. Steven M. Beardsley '97
  10. Andrea L. Bell '97
  11. Heather Davies Bernard '97
  12. Jennifer Felton Bhujle '97
  13. Elizabeth Mason Botelho '97
  14. Alexandra Weld Bradstreet '97
  15. Timothy M. Brady '97
  16. Lara A. Cartwright-Smith '97
  17. Gillian M. Casey '97
  18. Emily M. Cause '97
  19. Matthew J. Chapin '97
  20. Jennifer W. Chowning '97
  21. Georgia L. Churilla '97
  22. Anne M. Coequyt '97
  23. Jeffrey S. Cohan '97
  24. J. Nathan Cole '97
  25. Colby A. Connell '97
  26. Christopher M. Cooper '97
  27. Patrick L. Cosquer '97
  28. Wyatt W. Crosswhite '97
  29. Casey McGuire Davidson '97
  30. Sharleen J. Davis '97
  31. Gretchen A. DeHart '97
  32. Elizabeth Rivinus Denny '97
  33. Vera Mihalcik Denyko '97
  34. Amy M. Dionne '97
  35. Madhur Duggar '97
  36. Sundra L. Durkis-Murphy '97
  37. Kimmochi Eguchi '97
  38. Travis D. Emery '97
  39. Bethany Pond Erickson '97
  40. Joshua M. Feissner '97
  41. Zachary M. Feldman '97
  42. Michael K. Ferry '97
  43. Karma J. Foley '97
  44. Christopher J. Gailey '97
  45. Leah Wiedmann Gailey '97
  46. Robert R. Gatehouse Jr. '97
  47. Rebecca L. Gladding '97
  48. Lucy Fowler Glasson '97
  49. Ellen Lazarus Golden '97
  50. Annalee Gunlicks Good '97
  51. Erica Monopoli Graser '97
  52. Kathleen Stupakewicz Greco '97
  53. Alexander M. Hahn '97
  54. Elizabeth Rogers Hall '97
  55. Jason R. Hall '97
  56. Thomas S. Hammond II '97
  57. Nicole Woodson Hanover '97
  58. Lindsay M. Hanson '97
  59. David E. Heiss '97
  60. Amanda L. Hinnant '97
  61. Ellen Daniels Holm '97
  62. Geoffrey H. Holm '97
  63. Ashley M. Hooker '97
  64. Susan Fine Hosmer '97
  65. Wylie D. Hosmer '97
  66. Paul A. Howard II '97
  67. Brad Hubeny '97
  68. Kathryn Hinkley Hubeny '97
  69. Brad R. Huot '97
  70. Amy E. Hutchins '97
  71. William P. Innis '97
  72. Karen L. Janke '97
  73. Mary MacDougall Johnson '97
  74. Carter M. Jons '97
  75. Sarah F. Kane '97
  76. Ellen M. Keohane '97
  77. Gavin M. King '97
  78. Michael J. Leahy '97
  79. Thomas P. LeBosquet III '97
  80. Shanon J. Leonard '97
  81. Heidi McDonald Leveille '97
  82. Lauren Muckian Lindenfelser '97
  83. Whitney Manger Littlewood '97
  84. John C. Loether '97
  85. Alysia Wurst Love '97
  86. Jennifer E. MacArthur '97
  87. Jennifer M. Mahoney '97
  88. Samuel A. Martin '97
  89. Nathan J. Meharg '97
  90. Tracey Guillerault Miller '97
  91. Robert R. Mirabile '97
  92. Tammy D. Moscrip '97
  93. Justin P. Murphy '97
  94. Edward W. Naef '97
  95. Shankar R. Narayan '97
  96. Jamie McDowell Navins '97
  97. Matthew R. Navins '97
  98. Alison Lockwood Nguyen '97
  99. Charles A. Noble Jr. '97
  100. Melissa Niles Nolan '97
  101. Corey L. Norton '97
  102. Aileen M. Novick '97
  103. Luke T. O'Brien '97
  104. William J. O'Brien '97
  105. Kristin Kilbourne O'Day '97
  106. Steven L. Ockerbloom '97
  107. Abigail Kranz Ornstein '97
  108. Melinda Snyder Osgood '97
  109. Rana D. Ozbal '97
  110. Jeremy L. Pelofsky '97
  111. Katherine M. Perry '97
  112. Heather Chichester Pettis '97
  113. Daniel K. Pontes '97
  114. Sarah B. Prizio-Skigen '97
  115. Corey J. Radloff '97
  116. Todd M. Rainville '97
  117. Christopher T. Renyi '97
  118. Mary R. Richter '97
  119. Alexander C. Robinson '97
  120. Jeremy A. Root '97
  121. Peter J. Rossi '97
  122. Laura Rizzo Rossman '97
  123. Heather M. Russo '97
  124. Ryan D. Sahr '97
  125. Rachael E. Scholz '97
  126. Gregory K. Scott '97
  127. Jennifer Allaire Shagensky '97
  128. Rebecca C. Shankman '97
  129. Michael J. Shonkoff '97
  130. Augusta Falleder Singer '97
  131. Beka K. Smith '97
  132. Sarah E. Standiford '97
  133. Sarah J. Stoddard-Gunn '97
  134. Timothy A. Stokes '97
  135. Jesse A. Strandberg '97
  136. Amanda Woodard Strudwick '97
  137. Sage M. Suorsa '97
  138. Kathleen Gould Swenson '97
  139. Thomas M. Tadros '97
  140. Matthew M. Tavares '97
  141. John A. Templeton '97
  142. James L. Thaxton '97
  143. Melissa L.H. Thaxton '97
  144. Angela Pizzo Tillotson '97
  145. Allyson Boyle Tornatore '97
  146. Anne-Marie Miller Treat '97
  147. Jennifer A. Van Gelder '97
  148. Jeremy A. Villano '97
  149. David W. Wartels '97
  150. Rodney E. Weaver Jr. '97
  151. Brian H. Wells '97
  152. Jonathan T. White '97
  153. Whitney Macdonald Winter '97
  154. Jennifer Topping Wolf '97
  155. Allison Shea Wolosz '97
  156. Eliza J. Woodbury '97
  157. Kevin J. Wyatt '97
  158. Jessica L. Zall '97
  159. Todd M. Zinn '97