The Class of 1988

  1. Bates Fund: $96,348
  2. Other Gifts: $221,777
  3. Total Class Gift: $318,125
  4. Overall Participation: 47%
  1. 5 or more consecutive years of giving
  2. Mount David Society-level gifts Learn more
  3. Both of the above
  1. Anonymous (4)
  2. Alan Babigian '88
  3. Lynn Dolberg Barendsen '88
  4. Kristi L. Bates '88
  5. Paul G. Billings '88
  6. Lisa V. Blake '88
  7. Eric A. Braitmayer '88
  8. Elissa M. Brooks '88
  9. Anne Cole Brown '88
  10. Sally A. Bryant '88
  11. Arthur N. Bull '88, P'19
  12. Robert M. Butler '88
  13. Kirk D. Cameron '88
  14. Ruth Garretson Cameron '88
  15. Michael P. Cashman '88
  16. Kelly Lees Ceballos '88
  17. Susan D. Chalifoux '88
  18. Allicia M. Clark '88
  19. Andrew J. Conn '88
  20. Sharon Morin Conn '88
  21. Lee A. Corkhill '88
  22. Stephanie E. Corrette-Bennett '88
  23. Jennifer Curry Costello '88
  24. Kathleen M. Curran '88
  25. Douglas T. Damberg '88
  26. Maureen A. Davis '88
  27. Jeffrey A. Day '88
  28. Christopher R. Del Col '88
  29. Mark D. Desjardins '88
  30. Susan Luther Dewey '88
  31. William R. Dewey IV '88
  32. Bradford B. Easterbrook '88
  33. Joan A. Edwards '88
  34. Margret B. Einarson '88
  35. Robert J. Epstein '88
  36. Rebecca Stevens Fasciano '88, P'18
  37. Morton L. Fearey II '88
  38. Sharon Farrington Fearey '88
  39. Mark J. Ferrence '88
  40. Howard A. Fine '88
  41. Dawnmarie Fitzgerald '88
  42. Eric J. Freeman '88
  43. Thom H. Freeman Jr. '88
  44. Rufus S. Frost IV '88, P'17
  45. Laura K. Gagnon '88, P'14
  46. Barbara L. Ginley '88
  47. Marc G. Glass '88
  48. Debra Butler Glidden '88
  49. Michael H. Godin '88
  50. Davida Zelinsky Goldman '88
  51. Elizabeth Fisher Goldsmith '88
  52. Susan Otto Goodell '88, P'19
  53. Tracy R. Goodridge '88
  54. Robert V. Greene '88
  55. Shannon May Greenlese '88
  56. Christina Hummel Grenier '88
  57. Paul C. Grove '88
  58. Hans T. Gundersen '88
  59. Melissa A. Hackel '88
  60. Elizabeth B. Harding '88
  61. Megan Peterson Hill '88
  62. Trevor T. Hoyt '88
  63. James W. Huleatt '88
  64. Alan G. Issokson '88
  65. Daniel D. Jacoby '88
  66. Jennifer Boucher Jameson '88
  67. Jonathan F. Jameson '88
  68. Katherine Hershey Jameson '88
  69. Jennifer J. Johnson '88
  70. Jennifer Smalley Kaufman '88
  71. Jane Davis Kern '88
  72. John A. King '88
  73. Mark M. Koyama '88, P'16
  74. John R. Lamontagne '88
  75. Norma Jean Stetson Larrivee '88
  76. R. David Larrivee '88
  77. Heather Cook Leeds '88
  78. Charles G. Leinbach '88
  79. Steven M. Lewis '88
  80. Lisa Tannert Lobley '88
  81. Sarah Ross Maguffee '88
  82. Benjamin H. Malcolm '88
  83. Courtnay M. Malcolm '88
  84. Andrew W. Mallio '88
  85. Amy Baker Mandragouras '88
  86. Kathleen A. Manley '88
  87. Daniel Maranci '88
  88. Kelly Fitzpatrick Martin '88
  89. M. Sidney McLean McNab '88, P'18
  90. Kearstin Anderson McNamara '88
  91. Shawn P. McNamara '88
  92. Gregory D. Miller '88
  93. Flynn C. Monks '88
  94. Pamela Oest Morin '88
  95. Leslie J. Morison '88
  96. John P. Murchison III '88
  97. Paul D. Murphy '88
  98. Alejandro Palacios '88
  99. Caitlin Dyk Palacios '88
  100. Susan E. Pappalardo '88
  101. Craig K. Pepin '88
  102. Kristin S. Perry '88
  103. Ruth A. Persson '88
  104. Walter H. Platt '88, P'19
  105. Jennifer Guckel Porter '88, P'15
  106. Craig R. Prentiss '88
  107. Elise Chowdhry Reagan '88
  108. Yvonne Restani '88
  109. Christina Kotronis Reulbach '88
  110. Kaja Beenhouwer Reynolds '88
  111. Jane Sumner Richardson '88
  112. Laura Smith Richardson '88
  113. Christopher P. Riff '88
  114. Steven F. Robins '88
  115. Lisa A. Romeo '88
  116. William L. Ross '88
  117. John D. Rossi '88
  118. Allison Trowbridge Rowe '88
  119. Robert H. Rush '88
  120. Kristen Purdy Russett '88
  121. Robert C. Sachs '88
  122. Eric A. Scharrer '88
  123. Jeremy M. Sclar '88
  124. Brian D. Shea '88
  125. Ann Harrington Shilling '88
  126. Geoffrey B. Shilling '88
  127. Eileen A. Somerville '88
  128. Catherine V. Squires '88
  129. Sara Steinert-Borella '88
  130. James E. Stern '88
  131. Anna Gailitis Strout '88
  132. Julie L. Sutherland-Platt '88, P'19
  133. John S. Swartley '88
  134. J. Sooi-Imm Tan '88
  135. David J. Tavilla '88
  136. Douglas J. Taylor '88
  137. Jonathan H. Terhune '88
  138. Hale W. Thurston '88
  139. Patrick M. Tiernan '88
  140. Jonathan R. Traficonte '88
  141. Carl C. Trapani '88
  142. Thomas C. Trautwein '88
  143. Sara Meade Turner '88
  144. Kirk J. Upton '88
  145. Linnea Hensley Van Hercke '88
  146. Anne M. van Heuven '88
  147. R. Joseph Wadsworth III '88
  148. Kristina Wesslen Weiner '88
  149. Leonard J. Weisberg '88
  150. James T. Wilmot '88
  151. Laura L. Young '88
  152. Edmund Zuis '88