The Class of 1989

  1. Bates Fund: $316,307
  2. Other Gifts: $108,786
  3. Total Class Gift: $425,093
  4. Overall Participation: 53%
  1. 5 or more consecutive years of giving
  2. Mount David Society-level gifts Learn more
  3. Both of the above
  1. Anonymous (2)
  2. Amy Allen Abbott '89
  3. Elizabeth Breed Allen '89
  4. Ricardo J. Arietti '89
  5. Patrick J. Bagley '89
  6. Christine K. Bahn '89
  7. Juliet Chase Bailey '89
  8. Peter O. Baird '89
  9. Anne Baldwin Beckmann '89
  10. Christopher J. Barclay '89
  11. David G. Barr '89
  12. Jane Goodell Bartholomew '89
  13. Carolyn S. Bassett '89
  14. Krisna M. Basu '89
  15. Randall J. Bates '89
  16. Wendy Mahannah Bawabe '89
  17. Willard C. Beckmann '89
  18. Anne Griffin Bike '89
  19. Kathleen Duffy Birkeland '89
  20. Stephen M. Birmingham '89
  21. Peter T. Blanchard '89
  22. Philip J. Bonasia Jr. '89
  23. Nancy L. Bonnevie '89
  24. Matthew J. Borger '89
  25. Winfield S. Brown IV '89
  26. Frederick S. Browning '89
  27. Linda Jones Burns '89
  28. Michael J. Byerly '89
  29. Andrea L. Cheney '89
  30. Maria Joseph Chigas '89
  31. David M. Cogliano '89
  32. Nicholson T. Collier '89
  33. Bruce A. Colthup '89
  34. James M. Contis '89
  35. Jeffrey J. Cook '89
  36. Deborah Schiavi Cote '89
  37. Darrell W. Crate '89
  38. Mark A. Cromett '89
  39. William J. Culbertson '89
  40. Brian J. Cullen '89
  41. Alan R. Damarjian '89
  42. Andrea Fasciano Dardis '89
  43. Kerry E. DeJesus '89
  44. Nora V. Demleitner '89
  45. Joseph P. Dever '89, P'19
  46. Tracy E. Donahue '89
  47. Scott P. Dondero '89
  48. Elizabeth A. Donoff '89
  49. Timothy J. Donovan '89
  50. Kelley P. Doran '89
  51. Donna Waterman Douglass '89
  52. Matthew J. Dowling '89
  53. Robert D. Dowling '89
  54. Timothy L. Drane '89
  55. Ann G. Duggan '89
  56. Sally J. Ehrenfried '89
  57. Jeffrey M. Ellinport '89
  58. Diane Ellis-Edwards '89
  59. Alan M. Erickson '89
  60. Michael E. Farhm '89
  61. Susan Mankowitz Fink '89
  62. Elizabeth Bower Foley '89
  63. Michael C. Foley '89
  64. Jonathan B. Frank '89
  65. Tena Fishman Frank '89
  66. Amy Freeman Winslow '89
  67. Ronald L. Freid '89
  68. Ann Frenning Kossuth '89
  69. Wendy Harris Garber '89
  70. Paul J. Gastonguay '89
  71. Craig I. Geikie '89
  72. Cynthia Gerstl-Pepin '89
  73. Jennifer E. Gibbons '89
  74. Carol Ann Yanchuk Gilbert '89
  75. Darwin L. Gillett V '89
  76. Anne L. Golden '89
  77. Pamela K. Gonzalez '89
  78. Andrew J. Gooding '89
  79. Grace Tallman Gooding '89
  80. Wendy S. Graham '89
  81. Anthony V. Grima '89
  82. Paul R. Guenette '89
  83. Joan Farrington Guild '89
  84. Lisa Drottar Hannigan '89
  85. Laurel L. Hemmer '89
  86. Andrew H. Henderson '89
  87. Susan M. Hendrickson '89
  88. Laura V. Holt-Haslam '89
  89. Paula Stick Horowitz '89
  90. Lynn Clifford Howe '89
  91. Amy Knott Job '89
  92. Linda M. Johnson '89
  93. Sandra E. Kapsalis '89
  94. Elizabeth D. Katz '89
  95. Caroline Deminski Keenan '89
  96. Bruce Y. Kozuma '89
  97. Joshua D. Krell '89
  98. Patricia M. Kugeman HC'54, P'89
  99. Thomas M. Kugeman III '89
  100. David W. LaBelle '89
  101. Nancy Smith LaBelle '89
  102. Keith R. Lamirande '89
  103. Russell J. Libby '89
  104. Prescott T. Littlefield '89
  105. Caitrin Lynch '89
  106. Timothy J. Mahoney '89
  107. Mark D. Mandel '89
  108. Julia Young Mann '89
  109. David F. Marran '89
  110. Wendy Genga Marran '89
  111. Martha Graves Marriott '89
  112. Susan Klein Matos '89
  113. Gregory W. Meahl '89
  114. Anne K. Millham '89
  115. Anne L. Mollerus '89
  116. David F. Morris '89
  117. Peter F. Muise '89
  118. Kristopher T. Murphy '89, P'19
  119. Orla C. O'Callaghan '89
  120. James M. Olson '89
  121. Tracey Matsuba Owen '89
  122. Ian Pietro J. Pallini '89
  123. Christian P. Perkins '89
  124. Rodney H. Peterson Jr. '89
  125. James F. Pickette '89
  126. Beth A. Pilch '89
  127. Helen A. Previdi '89
  128. Albert E. Price '89
  129. Heather L. Putnam '89
  130. Kristin E. Reynolds '89
  131. Zachary B. Robbins '89
  132. Catherine Burke Rowe '89
  133. Alexandra Smith Rowland '89
  134. Christine Behr Sarrazin '89
  135. Matthew B. Schecter '89
  136. Jared R. Schott '89
  137. Katherine Urner Schott '89
  138. Kerry O'Leary Sclar '89
  139. Joan Steers Siminitus '89
  140. Jonathan M. Simon '89, P'19
  141. Jane B. Simpson '89
  142. Michael J. Sisk '89
  143. Nadine Jeresaty Soucier '89
  144. Karen A. Stevens '89
  145. Foster A. Stewart Jr. '89, P'19
  146. O. Susan Stich '89
  147. Stephen F. Swallen '89
  148. Nicholas J. Tangney III '89
  149. Mark D. Thompson '89
  150. Ruth Thompson Mann '89
  151. Katherine Carpenter Tokarewich '89
  152. Richard M. Travis '89
  153. Cadence J. Turner-Garvin '89
  154. Lauren M. Walsh '89
  155. Wendy A. Walsh '89
  156. David S. Weaver '89
  157. Keith W. Wight '89
  158. Joyce Walen Witham '89
  159. Rebecca Flynn Woods '89
  160. Christopher A. Wright '89
  161. Jack Yang '89
  162. Scott A. Young '89
  163. Clifford J. Yu '89
  164. Kathryn A. Zimmerman '89