The Class of 1986

  1. Bates Fund: $125,228
  2. Other Gifts: $22,125
  3. Total Class Gift: $147,353
  4. Overall Participation: 58%
  1. 5 or more consecutive years of giving
  2. Mount David Society-level gifts Learn more
  3. Both of the above
  1. Anonymous (3)
  2. Neil C. Adams '86
  3. James H. Alden '86
  4. Lisa B. Antel '86
  5. Kelli J. Armstrong '86
  6. Kathryn Gundlach Austin '86
  7. Meredith Wood Axon '86
  8. Denise A. Barton '86
  9. Andrew W. Beardsley '86
  10. Sarah Macrae Beier '86
  11. Cathleen Mullen Bowman '86
  12. John D. Boyle '86
  13. John J. Boyle III '86
  14. Lisa Cogan Brown '86
  15. William J. Burleigh '86
  16. David W. Campbell '86
  17. Paul A. Capobianco '86
  18. Laurette Cousineau Carle '86
  19. Sean M. Carlos '86
  20. Karen Wood Cartier '86
  21. Maria Packett Cashdollar '86
  22. Laura K. Chappell-Brown '86
  23. Elizabeth A. Clark '86
  24. Thomas B. Colby '86
  25. Debra J. Connolly '86
  26. David E. Cost '86
  27. Leslie Latady Couper '86
  28. Elizabeth Schneider Cushman '86
  29. Frederic E. Dockery '86
  30. Andrew P. Doyle '86, P'12, P'14, P'17
  31. Julie Gleason Doyle '86, P'12, P'14, P'17
  32. Kerry Crehan Dunnell '86
  33. John Y. Eddy '86, P'15
  34. Jennifer Jill Ankner- Edelstein '86
  35. Eric O. Edstrom '86
  36. John Fiske III '86
  37. Christopher J. Flanagan '86
  38. Kristine Falvey Freeman '86, P'16, P'18
  39. Barry H. French '86, P'18
  40. Heidi J. Galpern '86
  41. Kristen Carlson Garnett '86
  42. Tracey Misins Geary '86
  43. Maria McCann Ghazal '86
  44. Patricia A. Giblin '86
  45. Michael A. Goldberg '86
  46. Dean A. Gouveia '86
  47. Melanie Clawson Gouveia '86
  48. Jonathan S. Green '86
  49. Donna Allen Grout '86
  50. Melissa Hambly-Larios '86
  51. Eric J. Hamilton '86
  52. Silvia Milkovits Harper '86
  53. John N. Harris Jr. '86
  54. Susan Harrison '86
  55. Susan Chick Hiser '86
  56. Bradford Hobbs '86
  57. Eric J. Hoffer '86
  58. Elaine Coombs Holmes '86
  59. Garry R. Holmes '86
  60. Jennifer Rybeck Houde '86, P'18
  61. John P. Howard '86
  62. Christine Larsen Hylan '86
  63. Andrew S. Ichimura '86
  64. Jeffrey S. Jeter '86
  65. Taro J. Kawamura '86, P'15
  66. Wesley S. Keigwin '86, P'16, P'18
  67. David I. Kennedy '86
  68. Mary C. Kiley '86
  69. Barry G. Lamb '86
  70. Michael D. Lawless '86
  71. Mark W. Leahey '86
  72. John N. Lobley '86
  73. Russell L. London '86
  74. Timothy J. Longacre '86
  75. Elizabeth Ballek Lonnegren '86
  76. Daniel B. Ludden '86
  77. John D. Mackin '86
  78. Daniel F. Mahoney III '86
  79. James E. Martel '86
  80. Wendy Wood Meaden '86
  81. Michael P. Meehan '86
  82. Jamie P. Merisotis '86
  83. Alice T. Miller '86
  84. Jane G. Miniutti '86, P'16, P'18
  85. Kathleen Murphy '86
  86. Eve Meltzer Murray '86
  87. Kristin Krause Nam '86
  88. Timothy F. Nelson '86
  89. Tracy Zordan Nudo '86
  90. Todd D. O'Brien '86
  91. James C. Oates '86
  92. Jennifer Goodwin Oates '86
  93. Ashley A. Parker-Snider '86
  94. C. John Peckham '86, P'14, P'18
  95. Robert E. Peretti '86
  96. Barbara A. Peskin '86
  97. Erica Seifert Plunkett '86
  98. Christopher J. Poulin '86
  99. John S. Ramsdell '86
  100. Stephen M. Randall '86
  101. Marjorie A. Raskin '86
  102. Mildred E. Rey '86
  103. David C. Reynolds '86
  104. Charles A. Richardson Jr. '86
  105. Hagar L. Riley '86
  106. Ann M. Rittenburg '86
  107. Anne D. Robertson '86
  108. Benjamin E. Robinson III '86
  109. Eric M. Romanoff '86
  110. Carol L. Rosenau '86
  111. Richard E. Russell '86
  112. Jennifer Moore Rynne '86
  113. Edwin M. Schiele '86
  114. Lisa Marshall S. Schwiebert '86
  115. Peter Senghas '86
  116. Jane Spadorcia Shea '86
  117. Joseph P. Shea '86
  118. Michael F. Shea '86
  119. Elizabeth A. Simermeyer '86
  120. Robert L. Spellman '86
  121. Susan Pollard Spellman '86
  122. Lori Y. St. Cyr '86
  123. Scott E. Steinberg '86
  124. Joanna W. Stevens '86
  125. John A. Stewart '86
  126. Catherine Lathrop Strahan '86
  127. Douglas L. Strout '86
  128. Oliver S. Sughrue III '86
  129. Jean Gudaitis Tarricone '86
  130. Charlotte Koudijs Taverna '86, P'17
  131. Pamela Guay Terhune '86
  132. Julie Wilkinson Thomas '86
  133. Katherine Thompson '86
  134. Wesley J. Toner '86
  135. Arnold J. Veek Jr. '86
  136. Shari Weitzen Wainshal '86, P'16
  137. Patricia A. Walker '86
  138. William J. Walsh Jr. '86
  139. Robert C. Watson '86
  140. Andrea Elhom Weathers '86
  141. John L. Weiner '86
  142. Christopher L. White '86
  143. Elaine Bailey White '86
  144. Julia M. Wiellette '86
  145. Sharon Williams '86
  146. Michael J. Wilson '86
  147. Craig T. Woodard '86
  148. Kenneth D. Woodard '86
  149. Martha Gelbein Woodard '86
  150. Peter J. Wyman '86