The Class of 1997

  1. Bates Fund: $36,861
  2. Other Gifts: $131,577
  3. Total Class Gift: $168,438
  4. Overall Participation: 35%
  1. 5 or more consecutive years of giving
  2. Mount David Society-level gifts Learn more
  3. Both of the above
  1. Anonymous (2)
  2. Stuart B. Abelson '97
  3. Ilse E. Abusamra '97
  4. Lawrence L. Ackerman '97
  5. Kathleen Leonard Babington '97
  6. Steven M. Beardsley '97
  7. Andrea L. Bell '97
  8. Heather Davies Bernard '97
  9. Jennifer Felton Bhujle '97
  10. Bruce J. Bornstein '97
  11. Elizabeth Mason Botelho '97
  12. Timothy M. Brady '97
  13. David M. Bullock '97
  14. Lara A. Cartwright-Smith '97
  15. Gillian M. Casey '97
  16. Emily M. Cause '97
  17. Matthew J. Chapin '97
  18. Georgia L. Churilla '97
  19. Anne M. Coequyt '97
  20. John N. Cole '97
  21. Kip D. Coonley '97
  22. Christopher M. Cooper '97
  23. Patrick L. Cosquer '97
  24. Wyatt W. Crosswhite '97
  25. Casey McGuire Davidson '97
  26. Sharleen J. Davis '97
  27. Gretchen A. DeHart '97
  28. Elizabeth Rivinus Denny '97
  29. Vera Mihalcik Denyko '97
  30. Amy M. Dionne '97
  31. Sean M. Donohue '97
  32. Christine Ballantyne Doxsee '97
  33. Madhur Duggar '97
  34. Kimmochi Eguchi '97
  35. Heather Thompson Elmer '97
  36. Travis D. Emery '97
  37. Bethany Pond Erickson '97
  38. Seth V. Fairbanks '97
  39. Joshua M. Feissner '97
  40. Zachary M. Feldman '97
  41. Michael K. Ferry '97
  42. Kevin A. Finn '97
  43. Jennifer Weiers FitzGerald '97
  44. K. Patrick FitzGerald '97
  45. Kyle F. Flaherty '97
  46. Erin M. Flynn '97
  47. Christopher J. Gailey '97
  48. Leah Wiedmann Gailey '97
  49. Laureen D. Gallagher '97
  50. Jason S. Gifford '97
  51. Joshua S. Gillis '97
  52. Lucy Fowler Glasson '97
  53. Ellen Lazarus Golden '97
  54. Erica Monopoli Graser '97
  55. Kathleen Stupakewicz Greco '97
  56. Alexander M. Hahn '97
  57. Jason R. Hall '97
  58. Thomas S. Hammond II '97
  59. Nicole Woodson Hanover '97
  60. Lindsay M. Hanson '97
  61. Rebecca Steer Hauser '97
  62. Ellen Daniels Holm '97
  63. Geoffrey H. Holm '97
  64. Susan Fine Hosmer '97
  65. Wylie D. Hosmer '97
  66. Paul A. Howard II '97
  67. Brad Hubeny '97
  68. Kathryn Hinkley Hubeny '97
  69. Brad R. Huot '97
  70. Nicole Murra Hurwitz '97
  71. Amy E. Hutchins '97
  72. William P. Innis '97
  73. Karen L. Janke '97
  74. Ellis A. Johnson '97
  75. Mary MacDougall Johnson '97
  76. Pamela Lang Johnson '97
  77. Sarah F. Kane '97
  78. Timothy L. Kelleher '97
  79. Ellen M. Keohane '97
  80. Kristin J. Kilbourne '97
  81. Marilina B. Kim '97
  82. Gavin M. King '97
  83. Paul J. Kolter II '97
  84. Jane Maxfield Lawrence-Riddell '97
  85. Peter N. Lawrence-Riddell '97
  86. Thomas P. LeBosquet III '97
  87. Timothy R. Lee '97
  88. Shanon J. Leonard '97
  89. Heidi McDonald Leveille '97
  90. Lauren Muckian Lindenfelser '97
  91. Breck Smith Lindley '97
  92. John C. Loether '97
  93. Daniela De Luca MacDonald '97
  94. Hope MacVane-Tray '97
  95. Samuel A. Martin '97
  96. Kerry Coffin McQuaid '97
  97. Nathan J. Meharg '97
  98. Tracey Guillerault Miller '97
  99. Robert R. Mirabile '97
  100. Tammy D. Moscrip '97
  101. Justin P. Murphy '97
  102. Edward W. Naef '97
  103. Shankar R. Narayan '97
  104. Jamie McDowell Navins '97
  105. Matthew R. Navins '97
  106. Charles A. Noble Jr. '97
  107. Melissa Niles Nolan '97
  108. Corey L. Norton '97
  109. Brian G. Norwood '97
  110. Aileen M. Novick '97
  111. Christie Goss Oberg '97
  112. Eric S. Oberg '97
  113. Kerry E. Opdyke '97
  114. Abigail Kranz Ornstein '97
  115. Adam R. Peck '97
  116. Jeremy L. Pelofsky '97
  117. Heather Chichester Pettis '97
  118. Corey J. Radloff '97
  119. Christopher T. Renyi '97
  120. Mary R. Richter '97
  121. Paul W. Riley '97
  122. Alexander C. Robinson '97
  123. Laura Rizzo Rossman '97
  124. John D. Rukenbrod '97
  125. Heather M. Russo '97
  126. Ryan D. Sahr '97
  127. Rachael E. Scholz '97
  128. Heather Alcock Sekiguchi '97
  129. Jennifer Allaire Shagensky '97
  130. Rebecca C. Shankman '97
  131. Michael J. Shonkoff '97
  132. Beka K. Smith '97
  133. Erica L. Stewart '97
  134. Jesse A. Strandberg '97
  135. Sage M. Suorsa '97
  136. Kathleen Gould Swenson '97
  137. Matthew M. Tavares '97
  138. James L. Thaxton '97
  139. Melissa Young Thaxton '97
  140. Angela Pizzo Tillotson '97
  141. Jennifer Johnson Tiner '97
  142. Allyson Boyle Tornatore '97
  143. Jennifer A. Van Gelder '97
  144. Jeremy A. Villano '97
  145. David W. Wartels '97
  146. Virgil R. Watson III '97
  147. Brian H. Wells '97
  148. Jonathan T. White '97
  149. Jennifer Topping Wolf '97
  150. Allison Shea Wolosz '97
  151. Eliza J. Woodbury '97
  152. Alysia F. Wurst '97
  153. Todd M. Zinn '97