Trustees

A. Clayton Spencer; President, ex officio
Lewiston, Maine

John D. Gillespie ’80, P’13, P’18; Chair
Wilson, Wyoming

Jean P. Wilson ’81, P’05, P’13; Vice Chair
Falmouth, Maine

Katherine Segal Frekko ’95; Secretary
Lake Forest, Illinois

Kelli J. Armstrong ’86
Duxbury, Massachusetts

Chris G. Barbin ’93
Winnetka, Illinois

Lisa B. Barry ’77
Chevy Chase, Maryland

Andrea Conklin Bueschel ’90
Highland Park, New Jersey

Erica S. Bullard ’90
Portland, Oregon

Ann E. Bushmiller ’79, P’17
Washington, District of Columbia

Gregory A. Ehret ’91, P’23
Boston, Massachusetts

Karen A. Gordon P’24
New York, New York

Evelynn M. Hammonds H’11
Atlanta, Georgia

Erik O. Jarnryd ’87, P’18, P’19
Concord, Massachusetts

Stacey L. Kelly P’21
Jackson, Wyoming

David W. Longdon III ’14
Allston, Massachusetts

Mark D. Mandel ’89, P’25
Dover, Massachusetts

Lance Matthiesen ’85
Chevy Chase, Maryland

Judith B. Miller ’91
Old Greenwich, Connecticut

Terrence J. Murray P’23
Jamaica Plain, Massachusetts

Stacey A. Rizza P’20
Rochester, Minnesota

Benjamin E. Robinson III ’86
Charlotte, North Carolina

Michelle A. Rosenberg ’94
Denver, Colorado

John T. Rossello Jr.
Holliston, Massachusetts

Jeremy M. Sclar ’88
Brookline, Massachusetts

Emma A. Sprague ’10
Gloucester, Massachusetts

Garth A.L. Timoll, Sr. ’99
San Francisco, California

Lisa M. Utzschneider ’90
Greenwich, Connecticut

Anne K. Wade P’26
Cape Elizabeth, Maine

Melissa Wilcox Yanagi ’03
West Newton, Massachusetts

Emeriti

Stuart B. Abelson ’97
Gloucester, Massachusetts

H. Scott Bierman ’77
Beloit, Wisconsin

Michael W. Bonney ’80, P’09, P’12, P’15, H’22
Boston, Massachusetts

Weston L. Bonney ’50, P’80, P’81, GP’09, GP’12, GP’15
Portland, Maine

David O. Boone ’62, P’87
Westlake, Ohio

Robert E. Burke ’59
Boston, Massachusetts

James F. Callahan Jr. ’65
Lynnfield, Massachusetts

William C. Carey ’82, P’13, P’14, P’19
Lincoln, Massachusetts

J. Michael Chu ’80, P’12
New Canaan, Connecticut

Richard F. Coughlin ’53
Cape Elizabeth, Maine

Darrell W. Crate ’89, P’22
South Hamilton, Massachusetts

Ernest H. Ern Jr. ’55
Charlottesville, Virginia

Geraldine M. FitzGerald ’75
New York, New York

David L. Foster ’77
New York, New York

Scott D. Freeman ’85, P’16, P’18, P’21
Needham, Massachusetts

Marjorie Northrop Friedman, ’95, P’24
Park City, Utah

Stephen M. Fuller ’82, P’13
Freeport, Maine

Christopher J. Gorayeb ’80, P’20
New York, New York

Burton M. Harris ’59, P’89, GP’16, GP’20
Wellington, Florida

Karen A. Harris ’74, P’07
Cape Elizabeth, Maine

William S. Holt ’63, P’89, P’92, P’95, GP’23
Cape Elizabeth, Maine

Henry J. Keigwin ’59, P’86, GP’16
North Kingstown, Rhode Island

Susan S. Kozik ’79
Sarasota, Florida

Paul Ross Libbey
Lewiston, Maine

William E. Little Jr. P’01
New York, New York

David J. MacNaughton ’73
Bronxville, New York

Paul Marks ’83, P’17
New York, New York and Shanghai, China

Dervilla M. McCann ’77
Winthrop, Maine

Jamie P. Merisotis ’86
Indianapolis, Indiana

Karl O. Mills ’82
Lafayette, California

James L. Moody Jr. ’53, GP’12, GP’14
Sarasota, Florida

Dana Petersen Moore ’79
Baltimore, Maryland

M. Patricia Morse ’60
Friday Harbor, Washington

Jane Parsons Norris ’46, P’80
Auburn, Maine

James F. O’Brien Jr. ’91
Chilmark, Massachusetts

Jennifer Guckel Porter ’88, P’15
Nantucket, Massachusetts

Mary Henderson Pressman ’78, P’10
Sedgwick, Maine

Carol L. Rattray P’11
New York, New York

Carole Browe Segal P’95, GP’17
Winnetka, Illinois

E. Ward Smith P’91
New York, New York

Richard L. Smith P’12
Lexington, Massachusetts

Valerie A. Smith ’75
Swarthmore, Pennsylvania

Bruce E. Stangle ’70, P’96
Belmont, Massachusetts

Catharine R. Stimpson H’90
New York, New York

William F. Sweat ’79
Dundee, Oregon

Quoc K. Tran ’95
Kentfield, California

Victoria Aghababian Wicks ’74, P’04, P’08
Charlestown, Rhode Island

Joseph T. Willett ’73
Tequesta, Florida

Edmund J. Wilson ’62
Glenview, Illinois